wtorek, 1 kwietnia 2014

Stara Szkoła


Pensjonat Stara Szkoła  na Mazurach, nieopodal Wzgórz Dylewskich to jedno z naszych ulubionych miejsc. Z zewnątrz - niby nic. Ot klasyczny dla tej części Mazur budynek z czerwonej cegły, po dawnej, wiejskiej szkole. Ale w środku... Najpierw wchodzimy do holu. Ściany z czerwonej cegły, skrzynie, kwiaty i półki uginające się pod książkami. Zza uchylonych drzwi dochodzi brzęk talerzy i smakowite zapachy. Wchodzimy do kuchni. I tu każda miłośniczka stylowych, kuchennych wnętrz musi wydać okrzyk zachwytu i przysiąść z wrażenia. Ja wydałam i przysiadłam. A wierzcie mi, niejedno wnętrze w życiu widziałam. Kuchnia jest połączona z jadalnią, w której stoi solidny, drewniany stół. U jego szczytu króluje przedwojenny kredens, a obok niego miejsce na kolekcję książek kucharskich. Dodajcie do tego prześwietlone słońcem okna zajmujące niemal całą ścianę, a obraz będzie pełen. Część kuchenna to stal, nowoczesność i szczypta nostalgii w postaci plakatów filmów powiązanych tematycznie z kuchnią i kulinariami. W Starej Szkole gotuje się głównie "po francusku". Nic dziwnego, skoro jedna z córek właścicieli studiuje w najlepszej szkole kulinarnej we Francji:-))). Salonik urodą nie ustępuje kuchni. Wygodne kanapy, kamienny kominek i ( oczywiście ) książki sprawiają, że po prostu chce się tam być. Od pierwszej chwili wiedziałam, że po prostu muszę o tym miejscu napisać. Czasem tak jest i nic nie można na to poradzić... Artykuł ukazał się w jednym z numerów Werandy Country ze zdjęciami Rafała Lipskiego w mojej stylizacji. Zdjęcia w tym wpisie są autorstwa Wojtka i były to tzw. zdjęcia robocze - robione na szybko do przedstawienia w redakcji. 
Jest klimacik, prawda?

I jeszcze link do artykułu w Werandzie Country: http://www.werandacountry.pl/w-stylu-country/archiwum/2012/03/14961-szkola-ze-smakiem


8 komentarzy:

 1. Co za wspaniały wystrój i klimat pełen dobrego smaku. A ten kominek z kamienia! Aż się chce przy nim zasiąść w jakiś mroźny zimowy wieczór ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta kuchnia z tym stołem to moje marzenie. Bardzo chcę taki wielki stół!

  OdpowiedzUsuń
 3. taaak, stół fajowy, ale mnie najbardziej zachwyciły drzwi z łukiem w nadprożu!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam:) Można się zachwycić:) Wielki stół oczekuje wiele, wiele może pomieścić i wiele znaczy...:):):):)

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo ciepłe jak widać i klimatyczne miejsce, i pewnie pozytywni mieszkańcy....
  podoba mi sie takie wykorzystanie miejsc... bo przecież ta szkoła pamięta dawce czasy, tutaj każda cegła ma swoja historię.....
  dobrze żę promujecie z Wojtkiem takie miejsca....
  pozdrawiam Asiu serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Pekinie urządzony dom.... w dobrym stylu, o uroczym klimacie. - pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Stół to akurat słaby jest (moim zdaniem), ale cała reszta przednia. ;) To była kiedyś i nasza ulubiona miejscówka. Kuchnia jedna z najlepszych w Polsce. Mieliśmy nawet przyjemność trafić na obecność Córki Państwa Gospodarzy! Ukłony, pozdrowienia ! Szacunek! :) Fajnie, że pokazujecie to miejsce. Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń